Vorige week werkte ik met een jongetje wat voortdurend met zijn tanden knarste. ‘s Nachts, maar ook overdag heel vaak. Dit knarsen is een groot probleem dat veel schade aan je gebit en je slaapkwaliteit kan veroorzaken. Bijna een op de drie mensen (zowel kinderen als volwassenen) heeft last van tandenknarsen .
Het klemmen van de kaken en tandenknarsen (bruxisme) zijn een signaal van stress en verhoogde alertheid.
Vanuit reflexintegratie wordt tandenknarsen gelinkt aan de Babkin Palmomental Reflex. Deze is verantwoordelijk voor de koppeling tussen kaak en handen, en de hand-oog coördinatie.
Het kan ook zijn dat tandenknarsen (bruxisme) wordt veroorzaakt door een tekort aan de antistress-vitamine B5.
Vitamine B5 helpt bij de productie van stresshormonen en is ook nodig voor de productie van de neurotransmitter acetylcholine, die ons kalmeert na de stress.
Ook een tekort aan vitamine D, calcium en magnesium kunnen een oorzaak zijn van tandenknarsen.
Neem niet zomaar een supplement! Lees je goed in en laat je adviseren door een deskundige.
Alle relevante informatie over vitamine B5 (natuurlijke bronnen, suppletie, contra-indicaties en testen) kun je vinden op: www.orthokennis.nl. ↗